Для громадян України спрощено процедуру реєстрації місця проживання

09

Июль 2014

Для громадян України спрощено процедуру реєстрації місця проживання

; Коментировать

Якщо раніш, для цього потрібно було відвідати паспортну службу  щонайменше два рази — за місцем колишнього проживання та тим, де людина збиралася мешкати, то відтепер, згідно Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в України», що набрав чинності з 5 серпня  2012,  року реєстрація здійснюється  в одному місці в день звернення особи до органу реєстрації – говорить начальник територіального органу Державної міграційної служби України у Херсонській області Оксана Яковенко.

Таким чином, відтепер, мешканцю Генічеська, якщо він має намір зареєструватися у Херсоні, не потрібно повертатися до додому аби знятися з реєстрації – достатньо звернутися у територіальний підрозділ того підрозділу ДМС України, де буде нове місце проживання. Таким чином процедура і  зняття, і постановки на облік проводиться одночасно. Процедура реєстрації здійснюється в той же день, коли людина звернулася до органу реєстрації. 
Згідно цього ж Закону, реєстрація місця проживання не прив’язана до постановки на облік військовозобов’язаних та призовників. Тому зареєструватися можна до постановки на облік у військкоматі. При цьому сама постановка на військовий облік для військовооб’язаних та призовників залишається обов’язковою. 
Разом з тим новим Законом значно розширено коло підстав для зняття з реєстрації. Якщо раніше підставою була заява або рішення суду, то відтепер зняття з реєстрації є можливим також у разі припинення підстав на користування житлом або законних підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства. 
Наприклад, у разі закінчення строку дії договору оренди зареєстровану особу можна зняти лише за заявою власника житла.   
 
http://www.postfactum.ks.ua/2012/08/28/%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F-%D0%BC%D1%96%D1%81%D1%86%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F.html
Опубликовано в Консультации

Оставить комментарий