Як уберегти себе від удару блискавки

09

Июль 2014

Як уберегти себе від удару блискавки

; Коментировать

Підраховано, що кожну секунду в різних точках планети виблискують блискавки. 

Більше 2000 гроз і близько 50 розрядів різного ступеня інтенсивності вдаряються в поверхню землі. У середньому кожен її квадратний кілометр блискавка вражає шість разів на рік.
Загалом, ураження блискавкою досить рідкісне явище. Воно складає десятимільйонну долю ризику. Та все ж таки, за даними статистики, у світі щороку від її удару гине близько трьох тисяч людей. 
Ураженню блискавкою можна запобігти, дотримуючись правил безпеки. Ці правила дуже прості, але від їх виконання залежить порятунок життя.
Якщо ви опинилися в грозу на відкритій місцевості і не маєте можливості сховатися в будівлі або машині, то відходите подалі від дерев і високих будівель. Уникайте пагорбів та інших височин. Перебувати під групою з декількох дерев більш безпечно, ніж на відкритій місцевості. Якщо поблизу є канава, ховайтеся в ній.
Щоб знизити ризик під час грози на відкритій місцевості, не можна ховатися під високі дерева, особливо поодинокі. Найбільш небезпечними з них є дуб, тополя, ялина та сосна. Дуже рідко блискавка влучає у вербу і клен, а найменш вірогідна її атака на кущі.
На відкритому просторі краще присісти в яму чи траншею. Тіло повинно мати якнайменше точок дотику із землею. Не лягайте на землю, бо тим самим збільшуєте площу враження розрядом. Краще сісти, злегка нахиливши голову, щоб вона не була вище предметів, які знаходяться поряд.
Не ховайтеся у невеликих спорудах, хатинах, будинках, наметах, тим більше серед острівців дерев. Не потрібно бігти.
Якщо вас двоє, троє чи більше – не скупчуйтеся в укритті разом, а ховайтеся поодинці, бо розряд, як відомо, перебігає через контакт людських тіл.
Перебуваючи в схованці, ноги тримайте разом, тим самим звузивши площу можливого ураження розрядом.
Негайно позбудьтесь усіх металевих предметів, які є на вас чи при вас: лопати, сокири, ножі, браслети, навіть годинники – покладіть у захищеному місці далі від себе.
Під час грози припиніть прогулянку на велосипеді або верхи на коні – велосипед поставте якнайдалі від себе, а коня прив’яжіть, бажано до невисокого дерева.
Не можна купатися під час грози, але якщо гроза застала під час купання, то до берега добирайтесь повільно, спокійно, не розмахуючи руками.
Якщо гроза застала вас у човні, спробуйте вибратись на берег, якщо це зробити не можна, сидіть нерухомо, витягнувши з води весла.
Якщо гроза застала Вас в автомобілі, не залишайте його, при цьому закрийте вікна й опустіть антену радіоприймача.
При зустрічі з кулевидною блискавкою слід зберігати спокій і не рухатись. Не потрібно наближатися до неї, торкатися її чим-небудь, оскільки може статися вибух. Не слід тікати від кулевидної блискавки. Якщо Ви поводитиметесь спокійно, через деякий час блискавка відлетить.
 
http://www.postfactum.ks.ua/2012/05/24/%D1%83%D0%B4%D0%B0%D1%80-%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%BE.html
Опубликовано в Консультации

Оставить комментарий