На чолі боротьби: скільки на коронавірус витратили в МВС

30

Июнь 2020

На чолі боротьби: скільки на коронавірус витратили в МВС

; Коментировать

Підпорядковані МВС структури вже уклали угод на понад 600 мільйонів гривень за коронавірусною процедурою.

Об этом сообщает Москов постПерші за витратами

До прикладу, опорні лікарні та комунальні установи Києва за аналогічний період закупилися на суму в понад двічі меншу — 230 мільйонів гривень. На закупівлі силовиків припало понад 14% усіх коштів, витрачених на протидію коронавірусу. Це більше, ніж витрати 171 опорної лікарні з 18 областей.

На ці гроші правоохоронці купували необхідні засоби захисту, дезінфекційні та медичне обладнання. Значна частина витрат припадає на діяльність підпорядкованих Авакову медичних закладів.

Ці заклади мають обслуговувати винятково колишніх та теперішніх працівників МВС. На їх оснащення медичним обладнанням та необхідними засобами у МВС витратили понад третину грошей — майже 217 мільйонів.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я підпорядковані МВС заклади не є опорними лікарнями: при виявлені симптомів коронавірусної хвороби, правоохоронці так само госпіталізуються до інших медичних закладів.

Для прикладу, загалом опорні лікарні Чернівецької області витратили на коронавірусні закупівлі втричі менше, ніж Центральний госпіталь МВС — 38,3 мільйона гривень. Ця область займає лідируючі місця за кількістю виявлених випадків коронавірусу — на кінець червня їх було понад 4,4 тисячі. Натомість, за інформацією правоохоронців, за весь час пандемії у госпіталі МВС проходило лікування три десятки людей з підтвердженим діагнозом COVID-19.

Проєкт DOZORRO неодноразово звертався за коментарем до Центрального госпіталю МВС, але до публікації матеріалу отримати позицію не вдалося.

До того ж, підпорядковані МВС заклади за цей час неодноразово ставали фігурантам журналістських розслідувань про завищення цін на закупівлях. Зокрема йдеться й про Центральний госпіталь МВС.

У закупівлях всі свої

У Міністерстві внутрішніх справ таку ситуацію з витратами пояснили тим, що правоохоронці перебувають у зоні ризику. За словами Артема Шевченка, керівника департаменту комунікацій МВС, співробітники міністерства — другі за кількістю захворілих на коронавірус. На його думку, поширення вірусу серед правоохоронців може нести загрозу для національної безпеки. Тому міністерство дбає про закупівлі всього необхідного для захисту своїх співробітників та підготувало свої установи для приймання хворих. Підпорядковані міністерству медичні заклади підготували понад тисячу ліжко-місць для колишніх та теперішніх співробітників МВС.

* у всьому тексті зазначаються чинні, розірвані та завершені угоди

Ярослав Пилипенко, матеріал написано у співавторстві з Олексієм Ярильченком.Минулі Розслідування

Як живе заступник голови Нацполіції Євген Коваль (відео)

Розслідування проекту “Наші гроші”

Як живе родина голови Державної судової адміністрації Зеновія Холоднюка

Хоч він і не суддя, але теж непогано

Суддя Господарського суду Київської області Антон Лопатін

Аналіз деклараціїНас підтримали

Асоціація УМДПЛ
Студія Real Stories Production


Підтримати альманах "Антидот"

Хочу підтримати


Джерело статті: “https://antydot.info/investigations/na-choli-borot-by-skil-ky-na-koronavirus-vytratyly-v-mvs/”

Опубликовано в Украина

Оставить комментарий